BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Lazerle Transdermal Varis Tedavisi

İnce kılcal damar varisleri ve orta büyüklükte varisler, toplumda % 80’e varan oranda yaygın olarak görülürler. Bu varisler hastaları özellikle yol açtıkları kötü görüntü nedeniyle rahatsız ederler. Bu yüzden, hastalar görünümü düzeltmeye yönelik estetik tedavi arayışı içindedirler. Varislerin estetik tedavisinde skleroterapi yöntemi günümüzde altın standart olarak kabul edilmektedir. Bazı hastalarda ve durumlarda ise skleroterapi uygulanması uygun olmayabilir. Bunlara örnek olarak; hastada iğne fobisi olması, skleroterapide kullanılan ilaca karşı allerji ya da kılcal damar varislerinin iğne ile girilemeyecek kadar ince olması gösterilebilir. Bu durumlarda, transdermal lazer tedavisi değerli bir alternatif yöntem olarak düşünülebilir.

Kılcal Damar Varisleri Nasıl Oluşur?

Bir çeşit dolaşım sistemi rahatsızlığı olan varis, nedenleri tam olarak bilinmemekle birlikte gen aktarım yoluyla devam eden bir hastalıktır. Varis sorunu yaşayan hastaların çoğunluğunda, yakın akrabalarda rahatsızlığın hikayesi bulunmaktadır. Varis, genel olarak ileri yaşlarda, kadınlarda ve fazla kilolu kişilerde daha sık görülmektedir. Ayrıca, hareketsiz bir yaşam tarzı, spor yapmamak ve uzun saatler boyunca sabit ayakta durmayı gerektiren bir meslek (öğretmen, polis, berber, cerrah vb) sahibi olmak da varisin diğer tetikleyicileri arasında yer alırlar.

İnce kılcal damar varislerinin oluşumana katkıda bulunan faktörler ise; genetik faktörler, kollajen damar hastalıkları, bazı cilt hastalıkları, hormanal faktörler (gebelik, östrojen tedavisi, cilt üzerinden uygulanan kortikosteroid), travma ve enfeksiyondur.

İzmir Transdermal Lazerle Varis Tedavisi

Cilt üzerinden lazer cihazı aracılığıyla ısı enerjisi uygulanması yöntemine ‘trandermal lazer’ denir. Transdermal lazer yöntemi, özellikle estetik açıdan rahatsızlık yaratan ince ve çapı 2 milimetredan küçük varislerin tedavisinde uygulanır. Ancak transdermal lazer tedavisi sıklıkla, damar içi ‘endovenöz’ lazer tedavisiyle karıştırılmaktadır. Lazerle transdermal varis tedavisi İzmir, cilt üzerinden lazer ısı enerjisi ile ince kılcal damar varislerinin kapatıldığı bir estetik tedavi yöntemidir. Lazerle transdermal varis tedavisi İzmir, daha çok Dermatoloji doktorları tarafından uygulanan ve lazer epilasyon benzeri bir yöntemdir. Damar içi ‘endovenöz’ lazer ise, bacakta ayak bileğinden kasığa kadar uzanan büyük yüzeysel toplardamarın ya da topuktan diz eklemi arkasına uzanan küçük yüzeysel toplardamarın, damar içine sokulan bir lazer fiberi aracılığıyla kapatıldığı bir yöntemdir.

Transdermal lazerle varis tedavisi İzmir‘de etkili olarak uygulanabilmektedir. Bu yöntemle lazer ışınları ciltten gönderilerek kılcal damarlara ulaştırılır. Cilt  yüzeyindeki ince kılcal damar varisleri ısı enerjisi ile tahrip edilerek, damarların kapanması ve görünmez hale gelmesi sağlanır. Lazerle varis tedavisi İzmir‘de uygun hastalarda doğru teknikle uygulandığında başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Transdermal lazer tedavisinin başarısı genellikle damarların çapı, cilde yakınlığı ve cildin kalınlığına bağlıdır. Yine kullanılan lazerin enerjisi ve hastanın cilt tipi tedavide başarıyı belirleyen faktörlerdir. Transdermal lazer tedavisi, ince kılcal damar varislerinin estetik tedavisinde skleroterapi yöntemine alternative bir yöntemdir. Varislerin estetik tedavisinde öncelikle skleroterapi yöntemi tercih edilmelidir. Skleroterapi yapılmasının uygun olmadığı durumlarda transdermal lazer tedavisi seçeneği düşünülebilir. Bu alanda işleme karar vermeniz durumununda Doç. Dr. İlker Kiriş‘e ulaşabilir ve gereken tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Transdermal lazerle varis tedavisi dışarıdan bakıldığında basit görünse de, kullanılan lazer cihazının teknik ayrıntılarına hakim ve mutlaka bu alanda deneyimli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Güzellik merkezlerinde, deneyimsiz kişiler tarafından yapılması durumlarında istenmeyen yan etkiler gelişebilir. Bu yan etkilerin en başında cilt yanığı ya da kalıcı iz oluşması gelir. Lazerle transdermal varis tedavisi sonrası oluşan izler maalesef kalıcı olmakta ve bu izlerin daha sonra yok edilmesi mümkün olmamaktadır.

Lazerle Varis Tedavisi Fiyatları İzmir

Transdermal lazerle varis tedavisi işlemi, kolay bir biçimde gerçekleştirilse de alanında mutlaka uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Bunun nedeni, işlemin sonradan sorun çıkarma olasılığıdır. Bilinen bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi, kötü görüntüye neden olan varislerin etkili ve güvenli şekilde ortadan kaldırılmasını sağlar.

Lazerle varis tedavisi fiyatları İzmir‘de bütçeyi zorlamayan uygun şartlarda gerçekleştirilmektedir. Bu alanda hem alanında uzman olan doktorlar tarafından gerçekleştirilir hem zorlayıcı fiyatlar uygulanmamaktadır. Lazerle varis tedavisi fiyatları İzmir‘i öğrenmek isterseniz, hemen bizimle irtibat kurarak gereken detayları alabilirsiniz.