Doç. Dr. İlker Kiriş

Doç. Dr. İlker Kiriş

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı


Doç. Dr. İlker Kiriş

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

6 Mayıs 1972 tarihinde Aydın’da doğdu. İlköğrenim ve lise öğrenimini Aydın’da tamamladı. Tıp doktorluğu eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun olarak tamamladı. Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlık eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi kliniklerinde bulunarak 2002 yılında tamamladı.

2008 yılında bir süreliğine İngiltere Oxford Üniversitesi, John Radcliffe Hastanesi, Kardiyotorasik Cerrahi Bölümü’nde Prof. David Taggart gözetiminde çalıştı. 2011 yılında Üniversitelerarası Kurul tarafından bilimsel yayın incelemesi ve sözlü sınav aşamalarını geçerek doçentlik ünvanını aldı.

Aynı yıl Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği tarafından düzenlenen Ulusal Yeterlilik (Board) Sınavı’nı başarıyla tamamladı.

Günlük mesleki pratiğinde ağırlıklı olarak varisler ve toplardamar hastalıklarının (Fleboloji) tedavisi alanında çalışmaktadır. Özellikle varislerin estetik tedavisi (Estetik Fleboloji) konusu ile ilgilenmektedir. Avrupa'nın en prestijli ve önde gelen varis tedavi merkezlerinden birisi olan İngiltere'deki The Whiteley Clinic'in, The College of Phlebology programının güncel aktif üye doktorlardan birisidir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Y. Lisans - Tıp FakültesiDokuz Eylül Üniversitesi, 1995

Tıpta Uzmanlık - Tıp Fakültesi, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim DalıSüleyman Demirel Üniversitesi, 2002

Doçentlik - Kalp ve Damar Cerrahisi2011

Image
(0553) 373 84 40
Kültür Mah. Plevne Blv. Ayda Apt. No:23 Kat:3 D:6
Konak, İzmir

info@ilkerkiris.com