BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Bacak Sağlığınızı Kontrol Altına Almanın Yollarından Biri: Estetik Fleboloji

Bacak bölgesi toplardamar hastalıkları ne yazık ki hem işlevsel hem de estetik olarak çok sayıda problemi beraberinde getiren rahatsızlıklar içermektedir. Sağlığınız açısından yakınmalı durumlarla baş gösterip ciddi tehlikeler oluşturabilen bu toplardamar hastalıkları, aynı zamanda estetik görüntüyü bozmasıyla birlikte psikolojik problemlere de neden olabilir. Estetik kaygılar üzerinden utanma, çekinme, özgüven eksikliği gibi problemler de kişiyi çıkmaza sürükleyebilir.

Oldukça eski dönemlere kadar uzayan tarihe sahip bacak bölgesi toplardamar hastalıkları, insanlığın her döneminde hem estetik hem de işlevsel yönden türlü sorunlara yol açmıştır. Her çağda insanın yaşayış şekli değişse de onunla birlikte bugünlere kadar gelen bu rahatsızlıklar, günümüz modern insan hayatının da içine tümüyle entegre olmuş durumda.

İş hayatı, ev hayatı ya da sahip olduğumuz alışkanlıklar her birimizi bacak toplardamar hastalıkları yönünden risk grubuna sokmaktadır. Beslenme şartlarının kötü olması, sağlıklı besinlere ulaşmanın zorluğu, kodlarımızda yer almayan hareketsiz yaşam formu, masa başı işleri ve aktivite eksikliği gibi sebepler, bacak toplardamar rahatsızlıklarıyla bizleri karşı karşıya bırakabilir. Bazı durumlarda ise genetik olarak da sahip olabileceğimiz bu rahatsızlıklar gebelik dönemlerinde ortaya çıkabilir.

Bacak Sağlığını Tehdit Eden Toplardamar Problemleri

Bacak bölgesi toplardamarlarında gelişen toplardamar venöz bozuklukları başta varis ve toplardamar yetmezliği olmak üzere çok sayıda problemle birlikte kendini göstermektedir. Bu problemler de elbette sağlık açısından tehlikeli durumlar ortaya çıkarabilir.

Varis fonksiyonel risklerinin yanı sıra estetik açıdan da hiç de arzu edilmeyen bir görünüme neden olabilir. Yaşattığı yakınmalı durumlardan önce çoğunlukla kendilerini estetik yönden gösteren bu problemler, bacak bölgesinde ilginç damar toplulukları ortaya çıkarabilir. Damarların çok fazla ortaya çıkması, damar kanallarının şişmiş ve net bir şekilde görünmesi, damarların kıvrımlı yapısının şişik bir şekilde genişlemiş ve uzamış görüntüsünün deri dışından görülebilmesi, oldukça renklenmiş bazı damarların sadece belli bölgelerde ortaya çıkarak estetik görüntüyü bozması gibi çok sayıda problem varislerin henüz başlangıç seviyesinde görülebilir. Ufacık alanlarda ortaya çıkan bu estetik problemler büyük alanlara da yayılabilir ve rahatsızlığın ilerlediği takdirde ortaya çıkacak kaşınma, kızarıklık, yara gibi durumlarla durum daha da kötüye gidebilir.

Bacak sağlığını tehdit eden bu toplardamar venöz bozuklukları, bu özelliği üzerinden değerlendirildiği takdirde hem fonksiyonel olarak bireyin sağlığına zarar verebilir hem de estetik olarak sıkıntılara neden olabilir. Bu da hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan insanları çıkmaza sürükleyecek süreçler anlamına gelmektedir ve bu durum iyileştirilmelidir. Çünkü sağlık yalnızca bedensel durumlar üzerinden değil, psikolojik süreçler üzerinden de değerlendirilmelidir ve bu estetik kaygı problemi bireylerde ciddi psikolojik sıkıntılara yol açabilir.

Günümüz tıbbının oluşturduğu imkanlar ve toplardamar venöz bozuklukları konusunda uzmanlaşmış ekibimiz ile birlikte bacak sağlığınızı kontrol altına alarak mutlu yaşamınızı sürdürmenizi sağlayabiliriz.

Estetik Fleboloji Nedir?

Estetik fleboloji yöntemi, halihazırda kullanılan toplardamar venöz bozukluğu tedavi yöntemlerine alternatif olarak, estetik açıdan da hayal ettiğiniz sonuçları elde etmenizi sağlar. Hem sağlığınıza kavuşursunuz hem de yeniden eski estetik görüntünüzü elde etme imkanına erişirsiniz.

Estetik fleboloji yöntemi diğer çözümlerden farklı olarak kapalı ameliyat uygulamaları altında değerlendirilmektedir. Toplardamar venöz bozukluklarının tedavi edilmesinde başarıyla uyguladığımız bu yöntem, ameliyatsız bir uygulama olmasıyla birlikte kesi içermeden kişinin yaşadığı problemi iyileştirmeye odaklanır. Bireyin halihazırda estetik olarak arzulamadığı problemleri varken bir de klasik ameliyatın yarattığı izlere sahip olması tercih edilen bir durum değildir. Ayrıca iyileşme süresi bakımından değerlendirildiğinde de estetik fleboloji yöntemi çok sayıda avantaja sahiptir.

Ülkemizde ve dünyada bu alana odaklanmış ve çalışmalarını başarıyla sürdüren sayılı uzmanlar arasında olan Doç Dr. İlker Kiriş’in uyguladığı Estetik Fleboloji yöntemi ile sizler de kısa sürede iyileşebilir, günlük yaşamınıza dönebilir ve estetik olarak hayalinizdeki sonuçları elde edebilirsiniz.