BİZ SİZİ ARAYALIM

Detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Bilinen Ama Anlaşılmayan Tehdit: Varis!

Varis kelimesi aslında kulak aşinalığımızın oldukça fazla olduğu bir kelimedir. Ancak önemli olan onu sadece bir “kelime” olarak bırakmamak. Çok sayıda farklı nedenden dolayı her insanda varis gelişimi görülebilir ve birey bu konuda farkındalık sahibi olmadığında hayat kalitesini ciddi oranda düşürene kadar bir çözüm bulamayabilir.

Her insanın çevresinde varis problemleri yaşayan bir tanıdığı mutlaka bulunur. Varis probleminin çok sayıda farklı neden üzerinden gelişebilme özelliği ve günümüz insanoğlu yaşam biçimi değerlendirildiğinde, varis aslında çok sık rastlanan bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple bir yerlerden kulak aşinalığı kazandığınız bu sağlık sorunu aslında sizin de halihazırda mücadele ettiğiniz bir durum olabilir.

Varis Sadece Estetik Bir Problem Mi?

Yaşadığınız probleme karşı gösterdiğiniz bakış açısı çok önemlidir. Varis üzerinden yaşayabileceğiniz negatif durumları görmezden gelmek, varis problemini ciddi bir mesele değilmiş gibi küçümsemek ve üzerinde durmamak ileri dönemde çok sayıda semptoma neden olabilir. Bazı durumlarda insanlar varis problemine sahip olduklarını bildikleri halde, bu durumu önemsiz görüp herhangi bir uzmana başvurmayı arzu etmez. Ancak unutulmamalıdır ki varis, yalnızca estetik bir problem değildir.

Varis problemiyle karşı karşıyaysanız ve bunun yalnızca estetik bir problem olduğunu düşünüyorsanız, gelin hemen bu düşünceden vazgeçin. Çünkü varis, ilk etapta sizi zorlamayan bir problem gibi gözükse de belli noktalarda yaşamınızda sıkıntılı durumlara neden olabilir.

Varis Nedir ve Nelere Yol Açabilir?

Varis bacak bölgesinde ve derinin hemen altında bulunan damarların genişlemesi veya uzaması olarak tanımlanabilir. Varis problemi kalıcı olarak gerçekleşir, zamanla daha ciddi bir problem haline gelerek sanıldığı kadar basit bir rahatsızlık olmadığını sizlere gösterir.

Bacak bölgesindeki damarların yavaş yavaş yüzeysel hale gelip gözle net bir şekilde görülebildiği, kıvrımların seçilebildiği durumlarda çoğunlukla insanlar varis problemlerinin farkına varırlar. Ancak bunu ciddi bir mesele olarak algılamayıp sadece estetik bir problem olarak görmek bireyi yanılgıya düşürebilir. Özellikle bacak bölgesinde ortaya çıkmasıyla, aktivite bakımından kişiyi zorlamaya başlar.

Birey görsel olarak varis probleminden rahatsız olmasa dahi varis bir süre sonra ayakta durma zorluğu ve bacaklarda ağrı gibi yakınmalara neden olabilir, günlük yaşamında türlü sorunlara yol açabilir. Kişi için işe gitmesi, iş hayatında verimli ve aktif kalabilmesi güçleşir. Kısaca kulak aşinalığımızın olduğu ve sıkça duymamıza rağmen çok da önemsemediğimiz varis problemi, tüm hayatımızı etkileyecek noktaya gelebilir. Dolayısıyla varis konusunda farkındalık kazanmak, her ne kadar estetik olarak da önemli olsa da sağlığımız açısından büyük anlamlar taşımaktadır. Aksi takdirde ağrılı süreçler, dolgunluk ve ağırlık hissi, kaşıntı ve şişlik, gece krampları, pıhtı oluşması, ciltte kanamalar, toplardamar yetmezliği ve ayak bileğinde ortaya çıkan yaralar gibi arzulanmayan durumlar görülebilir.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Sağlıklı Adımlar Atın

Varis problemiyle alakalı uzun yıllardır yapılan çalışmalar ile çok sayıda farklı tedavi biçimi geliştirildi ve profesyonel olarak dünya çapında uygulanmaktadır. Hem Türkiye’de hem de dünyanın önemli merkezlerinde, bu konuya kafa yormuş ve çözüm aramış bir ekip olarak, sizleri iyileştirmenin yollarını öğrendik ve bilgiyle donandık. Ancak böyle konularda öncelikle kişisel farkındalığın önemli olduğunu söylemek de oldukça doğru olacaktır.

Varis problemini estetik bir konu olarak algılayıp, hayat standardınız düşene kadar bu problemi görmezden gelmemelisiniz. Varis problemi için uyguladığımız tedavi yöntemleri ile yaşadığınız problemi kontrol altına alabilir, iyileşme gösterebilirsiniz ve hayat kaliteniz konusunda hiç problem yaşamadan yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam keyifle sevdiklerinizle vakit geçirebildiğiniz, aktif kalırken varis gibi problemlerin yakınmalarını hissetmediğiniz zaman mümkün olur. Sağlıklı adımlar atabilmek için varis konusunda farkındalık kazanın ve sağlığınıza önem verin, çünkü bizce sağlıklı bir yaşam sağlıklı adımlar atabilmekten geçer.

Varis probleminin önüne geçmenin mümkün olduğunu bilmek ve bu farkındalığa sahip olmak, size yeni güzel günler kazandırır. Sağlığınız açısından endişe ettiğiniz tüm varis problemlerinde de sizlere yeniden sağlıklı adımlar atabilmeniz için biz her zaman buradayız.